Документальний фільм «Справа «Рифи» можна переглянути онлайн. ВІДЕО

У соціальній мережі YouTube у відкритому доступі опубліковано документальний фільм про патріарха Йосиса Сліпого «Справа «Рифи». Фільм можна переглядати у двох мовних версіях: українською і англійською мовами.

Фільм "Справа "Рифи" охоплює період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого, повідомляє Інформаційний ресурс УГКЦ.

 

Фільм було створено у 2017 році. Його прем’єрний показ відбувся в лютому 2017 року в родинному селі патріарха Йосифа Сліпого Заздрість на Тернопільщині з нагоди 125-річчя від дня його народження.

Після цього прем’єри відбулися в різних містах Центральної, Західної, Південної і Східної України, а також у таких країнах світу: Італії, Канаді, США, Аргентині. Фільм отримав багато схвальних відгуків глядачів.

"Справа "Рифи" українською мовою

Особливу увагу у фільмі приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду, їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

"Справа "Рифи" англійською мовою

Назву стрічці дала агентурна справа "Рифи", яка зберігається в архіві СБУ. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму.

До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах.

Режисер Олена Мошинська, продюсер Павло Казанцев, виробництво "Sсreen Media Ukraine" та "Живе production".

Читайте також:

Йосиф Сліпий, кенгуру і корова Джульєта

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.