Справу Джека Різника ЗАКРИТО! Допоміг ДНК-тест

Британські вчені встановили особу Джека Різника, порівнявши ДНК-зразок з доказів справи зі зразком одного з нащадків імовірного вбивці – Аарона Космінски.

Про це пише ІА ЗІК з посиланням на дослідження, опубліковане в Forensic Sciences.

 Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Детектив-любитель Рассел Едвардс придбав на аукціоні заплямовану кров’ю хустинку, імовірно знайдену неподалік від знівеченого тіла Кетрін Еддоус – однієї з жертв Джека Різника. Щоб докопатися до правди, Едвардc звернувся до лікаря Ярі Лохелайнену з Університету Джона Мура.

"ІК-спектроскопія підтвердила природу темних плям на тканині, упізнавши в них сліди крові. Флуоресцентний аналіз виявив залишки насінної рідини, епітелію і, що дивно, одну клітину нирки", – йдеться в статті.

Вчений порівняв мітохондріальну ДНК з доказу зі зразком, який надала прапрапраправнучка вбитої Еддоус. З’ясувалося, що хустинка дійсно була на Митр-Сквер о 1:45 год. ночі 30 вересня 1888 року, де виявили тіло вбитої.

Головний підозрюваний у вбивствах Аарон Космінски, виїхав з Польщі в Англію в 16 років. Він переїхав в населений біженцями зі Східної Європи район Лондона, де взявся за роботу перукаря. Попри стеження за ним, Скотланд-Ярд не зміг зібрати достатньо доказів для затримання. Космінски помер у віці 53 років в психлікарні.

Едвардс відшукав одного з нащадків рідної сестри Аарона Космінски. Складний ДНК-аналіз дозволив доктору Лохелайнену встановити, що епітеліальні клітини достеменно належали тому самому Аарону Космінскому.

Через понад 100 років після трагічних подій справу Джека Різника закрили.

Читайте також:

У колишньому будинку Ван Гога в Лондоні знайшли його схованки. ФОТО

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.