АНОНС: У Києві презентують "Змову диктаторів"

15 березня книгарня "Є" в Києві запрошує на презентацію книжки Андрія Галушки та Єгора Брайляна "Змова Диктаторів: Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939-1941".

Цього року минає 80 років з початку Другої світової війни та підписання пакту Ріббентропа-Молотова. Нині ця тематика продожує викликати жвавий інтерес не лише серед академічного середовища, але й суспільства загалом. 

Книга "Змова диктаторів" розповідає про перипетії європейської історії на початковому етапі Другої світової війни в контексті створення нацистсько-радянського союзу.

 

Німеччина та СРСР, прагнувши завоювати нові території, вдалися до дипломатичного тиску та збройної агресії проти сусідніх країн. Книга написана в науково-популярному стилі, ілюстрована та в ній вміщено картографічний матеріал.

Книгу презентуватиме її співавтор Єгор Брайлян - історик, оглядач у Дзеркалі тижня та Критиці, редактор блогу Toynbee Prize Foundation. 

Модеруватиме презентацію Євген Синиця - кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учасник громадського просвітницького проекту Likбез. Історичний Фронт.

15 березня, п'ятниця, 18.30

Місце: книгарня "Є" (м. Київ, вул. Хрещатик, 46).

Організатор: книгарня "Є".

Вхід вільний.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.