АНОНС: У Києві презентують "Змову диктаторів"

15 березня книгарня "Є" в Києві запрошує на презентацію книжки Андрія Галушки та Єгора Брайляна "Змова Диктаторів: Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939-1941".

Цього року минає 80 років з початку Другої світової війни та підписання пакту Ріббентропа-Молотова. Нині ця тематика продожує викликати жвавий інтерес не лише серед академічного середовища, але й суспільства загалом. 

Книга "Змова диктаторів" розповідає про перипетії європейської історії на початковому етапі Другої світової війни в контексті створення нацистсько-радянського союзу.

 

Німеччина та СРСР, прагнувши завоювати нові території, вдалися до дипломатичного тиску та збройної агресії проти сусідніх країн. Книга написана в науково-популярному стилі, ілюстрована та в ній вміщено картографічний матеріал.

Книгу презентуватиме її співавтор Єгор Брайлян - історик, оглядач у Дзеркалі тижня та Критиці, редактор блогу Toynbee Prize Foundation. 

Модеруватиме презентацію Євген Синиця - кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учасник громадського просвітницького проекту Likбез. Історичний Фронт.

15 березня, п'ятниця, 18.30

Місце: книгарня "Є" (м. Київ, вул. Хрещатик, 46).

Організатор: книгарня "Є".

Вхід вільний.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.