Виробництво документального фільму про Василя Вишиваного завершилося

Повнометражний українсько-австрійський документальний фільм "Король України" представили Державному агентству України з питань кіно.

Виробництвом стрічки займається компанія "Тукан Продакшн", повідомляє прес-служба Держкіно.

Фільм розповідає про таємне життя австро-угорського ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурга-Лотрінгена (1895—1948), який серед Українських січових стрільців став відомий як Василь Вишиваний.

Габсбург дуже симпатизував українцям та нашій боротьбі за незалежність. У вересні 1919 року за правління Директорії Габсбург був головою відділу закордонних зв'язків Головного Управління Генерального штабу Армії УНР.

Через монарше походження Вільгельма фон Гасбурга деякі українські політичні сили розглядали як кандидата на престол короля України.

Проект стрічки став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки склала 2 млн 88 тис. грн. (48% від загальної вартості виробництва картини).

Режисерами та авторами сценарію фільму є Гернот Штадлер та Бйорн Кельц. З українського боку стрічку продюсують Юрій Кузьменко та Наталія Ковтун (компанія "Тукан Продакшн"), з австрійського — Гернот Штадлер (компанія "GS Film Production").

Зйомки картини проходили в Україні, Хорватії, Польщі та Австрії. Реліз стрічки в Україні запланований після фестивальної історії.

Нагадаємо, про Василя Вишиваного пишуть оперу на лібрето Сергія Жадана.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР