Чорні археологи знайшли поховання біля піраміди Хеопса

Чорні археологи у районі єгипетського комплексу пірамід Гізи знайшли невідому стародавню гробницю.

Вона може мати відношення до тих, що знаходяться неподалік піраміди Хеопса, повідомляє Газета.Юей із посиланням на видання Politeka.

 У Єгипті знайшли нову гробницю

Фото: Politeka

Незаконні розкопки зловмисники проводили ночами всередині приватного житлового будинку, який розташовувався в 30 метрах від піраміди Хеопса. З будівлі чорні археологи зробили лаз, що веде до довгого коридору і вирубаних у камені залах.

В одному з даних залів знаходилися чоловічі кам'яні статуї з пошкодженими головами і керамічний посуд. Вчені встановили, що гробниця була збудована приблизно до 2504-2347 років до Р.Х. Експерти вважають, що знахідка може бути пов'язана з іншими гробницями і катакомбами.

Колишній міністр у справах старожитностей Єгипту і археолог Захі Хавас розповів, що під житловим кварталом в районі знахідки можуть знаходитися й інші стародавні гробниці і споруди, однак через щільну забудову будинками вчені не можуть вести розкопки на цій території.

До слова, мешканці не мають право проводити тут розкопки. Чорних археологів арештували.

Читайте також:

В Єгипті археологи виявили некрополь з 40 муміями чоловіків, жінок і дітей

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.