Учені відтворити образ "Клеопатри Латинської Америки". ФОТО

Жінка належала до доколумбової культури Моче і померла близько 1700 років тому.

Про це повідомляє ТСН.

 Фото: ВВС

Ученим Перу за допомогою 3D-друку вдалося відтворити зовнішність знаменитої Леді Као, яка, імовірно, була політичною або релігійною лідеркою.

Вони змогли відтворити обличчя Леді Као, проаналізувавши структуру черепа та останків.

 Фото: ВВС

За словами міністра культури Перу, жінка мала овальне обличчя з високими вилицями.

Жінка, яку ще називають Клеопатрою Латинської Америки, належала до доколумбової культури Моче і померла близько 1700 років тому.

 Фото: ВВС

Її останки археологи знайшли ще у 2006 році у зруйнованій піраміді біля міста Трухільйо, Перу.

Експертиза показала, що Леді Као померла, коли їй було 20 років, і, скоріше за все, через ускладнення під час пологів або вагітності.

Ноги, ступні та обличчя жінки було вкрите татуюваннями з магічними символами – зміями та павуками.

 Фото: ВВС

Леді Као була похована із короною та безліччю золотих і мідних прикрас. У саркофазі також  знайшли зброю, а саме: дві великі бойові палиці і 23 пристрої для метання списа. Із урахуванням такого багатого поховання, вона могла бути жрицею або навіть політичним правителем.

Читайте також:

В Єгипті археологи виявили некрополь з 40 муміями чоловіків, жінок і дітей

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!