Археологи знайшли британське пиво, якому 2 тис. років

У Великій Британії під час ремонту дороги знайшли залишки пива, звареного дві тисячі років тому. Спочатку археологи думали, що це хліб.

Про це пише Бабель із посиланням на the Guardian.

археоботаніст Лара Гонсалес Карретеро під час дослідження знахідки

Фото: Mola Headland / PA

За даними науковців, воно було зварене приблизно в 400 році до Р.Х. Залишки виявили на фрагментах обгорілих елементів стародавнього пристосування для пивоваріння, яке розкопали під час ремонту дороги А14.

Паралельно з дорожніми роботами команда з 250 археологів на чолі з експертами з Mola Headland Infrastructure, установи, до якої також належить Лондонський музей археології, досліджувала 33 об'єкти на 360 гектарах.

Лара Гонсалес Карретеро, археоботаніст із Моли, розповіла, що залишки пива були знайдені разом із залишками хліба та каші.

"Вони виглядають дуже схоже під звичайним мікроскопом, але я змогла провести деякий аналіз за допомогою скануючого електронного мікроскопа [SEM], і є відмінності у внутрішніх частинах фрагментів, пов'язаних із бродінням, що відрізняє їх від хліба і каші", — зазначила вона.

"Це досить унікально. Походження пива дуже давнє, але досі у Великій Британії не було фізичних доказів цього".

Вона сказала, що всі фрагменти містили ячмінь, воду та овес. Дорожній проект уже приніс цілу скарбницю археологічних знахідок, включаючи цілі середньовічні англосаксонські села, 342 поховання, десятки римських брошок, кістяну флейту та останки шерстистого мамонта, вік якого може перевищувати 130 тисяч років.

Також були виявлені: римський склад постачання, рідкісні римські монети третього століття, багато прикрашений гребінь VIII ст. з оленячих рогів і 40 гончарних печей.

Читайте також:

Археологи навчилися визначати стать кремованих людей

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.