На Волині знайшли артилерійські снаряди Другої світової війни. ФОТО

За два дні піротехніки вилучили та знищили десять артилерійських снарядів часів Другої Світової війни, які знайшли волиняни.

Про це повідомляє Таблоїд Волині.

 Фото: Таблоїд Волині

Небезпечні знахідки громадяни зробили у лісах Володимир-Волинського, Ківерцівського, Маневицького і Турійського районів, йдеться у повідомленні.

Зокрема, 18 лютого староста Гайківської сільради випадково знайшов 122-міліметровий артснаряд.

Того ж дня у лісовому масиві біля села Туровичі "чорні" археологи відкопали відразу сім снарядів калібру 76 міліметрів.

 Фото: Таблоїд Волині

Наступного дня, 19 лютого, рятувальники отримали повідомлення від волинян про підозрілі знахідки поблизу сіл Тростянець та Годомичі. Сапери ідентифікували їх як 152- та 76-міліметрові артилерійські снаряди часів останньої війни.

 Фото: Таблоїд Волині

Усі вибухонебезпечні предмети вилучили та знешкодили бійці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС.

Рятувальники нагадують, що усі подібні знахідки, незважаючи на значний вік, вкрай небезпечні, тож волинян закликають у жодному разі не чіпати їх, а негайно телефонувати на номер "101".

Читайте також:

Тисячу жителів Кельна евакуювали через бомбу часів Другої світової

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.