Британські вчені розшифрували давні заклинання знайдені у печері

У Великобританії всередині печери знайшли давні заклинання. Люди вірили, що написи відлякують злих духів.

Пам'ятку виявили у каньйоні Кресвелл-Крегс на кордоні між графствами Ноттінггемпшир та Дербішир у центрі Англії, повідомляє gazeta.ua з посиланням на The Guardian.

 У печері знайшли заклинання від нечисті.

Фото: The Guardian

Учені вважають, що знаки на стінах вирізали між XVI та XIX століттями. Місцеві вірили, що в печерах може чаїтися нечиста сила і намагалися вберегти своє селище, яке до середини XIX століття розташовувалося поблизу каньйона.

"Феї, відьми, чого б ви не боялися, це було там", – каже дослідниця Алісон Ферн.

У зображеннях поєднується християнська символіка та язичницькі мотиви.

Пол Бейкер, директор Фонду спадщини Кресвелл, розповів, що дослідники знали про ці знаки давно, але вони не підозрювали про їхній вік та призначення.

"Ми казали людям, що це вікторіанське графіті. Ми поняття не мали. Ви можете уявити, якими дурнями ми почуваємося?" – сказав він.

Печера з малюнками закрита для відвідувачів. Дослідники вважають, що знайшли найбільшу колекцію захисних знаків у країні.

Читатйте також:

У Помпеях археологи знайшли фреску з Нарцисом. ФОТО

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.