АНОНС: У "Мистецькому арсеналі" покажуть "Дивовижні історії Криму"

З 26 лютого по 5 травня 2019 року в "Мистецькому арсеналі" працюватиме виставка "Дивовижні історії Криму".

Про це повідомляє Інститут археології НАН.

Серед матеріалів представлені будуть артефакти з археологічних розкопок у Криму та на прилеглих територіях, які зберігаються в Археологічному музеї та Наукових фондах Інституту археології НАН України.

 

Значна кількість знахідок експонуватимуться вперше. Широкому загалу відкриються матеріали від крем’яних знарядь праці кам’яного віку до поховальних конструкцій із християнською символікою середньовічного часу.

Археологічні пам’ятки займуть лише частину виставкового простору, однак постануть фактично основою, на якій базувалася подальша історія регіону й України в цілому.

Це – модельовані черепи катакомбної культури, кіммерійська стела, багаті поховальні дари скіфів, сарматська зброя, витончений посуд давніх греків, і звичайно ж, численні прикраси різних часів: коштовні, сакральні, або просто дорогі серцю для своїх власників. Усе вони – сліди, за якими можна "читати" історію багатьох етносів, які в різний час заселяли територію Криму.

26 лютого, вівторок, 19.00

Місце: "Мистецький арсенал" (Київ, вул. Лаврська, 10-12).

Організатори проекту: "Мистецький арсенал" та "Кримський Дім" за підтримки Міністерства інформаційної політики України та Міністерства культури України.

26-27 лютого вхід на виставку вільний.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.