АНОНС: Лекція "Червоне і чорне. ОУН від Відня до окопів Донбасу"

2 лютого в стінах Національного музею історії України дослідник історії Іван Гоменюк розповість про найпомітніші постаті та події в діяльності Організації українських націоналістів.

90 років тому група людей, зібравшись на таємну зустріч в австрійській столиці, дала старт історії чи не найвідомішої української організації ХХ століття.

Уже від початків своєї діяльності Організація українських націоналістів перетворилася на яскравий метеор, що по-новому осяяв і без того непросту історію України.

Ця організація ледь не від початків перетворилася на легенду, слугуючи одним об’єктом вшанування, а іншим – ненависті.

Про найпомітніші постаті та події в діяльності ОУН розповість дослідник історії Іван Гоменюк.

 

2 лютого, субота, 14.00

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Організатор: проект "LIKБЕЗ. Уроки історії". 

Вхід за музейним квитком вартістю 10 грн.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".