АНОНС: У Тернополі презентують "Історію воєнної округи УПА "Лисоня"

Книгарня "Є" та "Навчальна книга - "Богдан" запрошують на презентацію книги "Історія воєнної округи УПА "Лисоня" Сергія Волянюка, яка відбудеться 30 січня за участю автора.

"Історія воєнної округи УПА "Лисоня" - це наукова розвідка, що розповідає  про боротьбу відділів УПА проти німецького та радянського режимів, а також проти польського підпілля на території Тернопільської області.

Дослідження на основі численних архівних документів та матеріалів відтворює структуру воєнної округи та підлеглих їй формувань, розкриває воєнний, організаційний, територіальний поділ, керівний склад груп Української народної самооборони, відділів УПА і штабу ВО та процес розформування воєнної округи.

 

Учасники:

Сергій Волянюк  - кандидат історичних наук, автор історичних праць про український визвольний рух на теренах Тернопільської області та Західного Поділля.

Юрій Матевощук - модератор.

30 січня, середа, 18.30. 

Місце: Книгарня "Є", м. Тернопіль (вул. Валова, 5-9).

Організатори: Книгарня "Є" та видавництво "Навчальна книга - "Богдан".

Вхід вільний.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.