Британські лінгвісти стверджують, що розшифрували написи Фестського диска

Британський лінгвіст Гарет Оуенс та професор фонетики з Оксфордського університету Джон Коулмен 10 років розшифровували написи на Фестському диску.

За словами вчених, текст на диску є ліричним гімном мінойській богині.

Про це повідомляє грецьке видання Еkathimerini (H KAΘHMEPINH).

Диск знайшли під час розкопок на місці палацу Фест у 1908 році. Його датують 1700 роком до н. е., на який припадає кінець середнього періоду Мінойської цивілізації Бронзової доби.

 

Зараз Фестський диск є центральним об’єктом експозиції Археологічного музею Іракліону в Греції.

Експерти намагалися зрозуміти написи на диску десятиліттями, але Оуен і Коулмен твердять, що вони можуть прочитати тепер 99% тексту. 

За словами Оуена, текст можна описати як "біблію Мінойського Криту".

Результати 10-річного дослідження презентують 10 лютого в Кембридзькому університеті під час лекції "Від лінійного письма Б до Фестського диска".

Як повідомлялося, вчені дослідили, що неандертальці вміли користуватися метальною зброєю.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.