Британські лінгвісти стверджують, що розшифрували написи Фестського диска

Британський лінгвіст Гарет Оуенс та професор фонетики з Оксфордського університету Джон Коулмен 10 років розшифровували написи на Фестському диску.

За словами вчених, текст на диску є ліричним гімном мінойській богині.

Про це повідомляє грецьке видання Еkathimerini (H KAΘHMEPINH).

Диск знайшли під час розкопок на місці палацу Фест у 1908 році. Його датують 1700 роком до н. е., на який припадає кінець середнього періоду Мінойської цивілізації Бронзової доби.

 

Зараз Фестський диск є центральним об’єктом експозиції Археологічного музею Іракліону в Греції.

Експерти намагалися зрозуміти написи на диску десятиліттями, але Оуен і Коулмен твердять, що вони можуть прочитати тепер 99% тексту. 

За словами Оуена, текст можна описати як "біблію Мінойського Криту".

Результати 10-річного дослідження презентують 10 лютого в Кембридзькому університеті під час лекції "Від лінійного письма Б до Фестського диска".

Як повідомлялося, вчені дослідили, що неандертальці вміли користуватися метальною зброєю.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.