Британські лінгвісти стверджують, що розшифрували написи Фестського диска

Британський лінгвіст Гарет Оуенс та професор фонетики з Оксфордського університету Джон Коулмен 10 років розшифровували написи на Фестському диску.

За словами вчених, текст на диску є ліричним гімном мінойській богині.

Про це повідомляє грецьке видання Еkathimerini (H KAΘHMEPINH).

Диск знайшли під час розкопок на місці палацу Фест у 1908 році. Його датують 1700 роком до н. е., на який припадає кінець середнього періоду Мінойської цивілізації Бронзової доби.

 

Зараз Фестський диск є центральним об’єктом експозиції Археологічного музею Іракліону в Греції.

Експерти намагалися зрозуміти написи на диску десятиліттями, але Оуен і Коулмен твердять, що вони можуть прочитати тепер 99% тексту. 

За словами Оуена, текст можна описати як "біблію Мінойського Криту".

Результати 10-річного дослідження презентують 10 лютого в Кембридзькому університеті під час лекції "Від лінійного письма Б до Фестського диска".

Як повідомлялося, вчені дослідили, що неандертальці вміли користуватися метальною зброєю.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.