АНОНС: У Білій Церкві презентують проект арт-об’єкта, що стане символом соборності

До Дня Соборності України в Білій Церкві презентують проект скульптурної композиції «Шлях до соборності України» авторства відомого литовського скульптора Тадаса Густаускаса.

Про це повідомляє УІНП

 Фото: УІНП

За проектом масштабний арт-об’єкт матиме вигляд монолітної цегляної стіни в кольорах державного прапора, у якій будуть вирізані силуети різних людей, що тримаються за руки.

Ідею для монументу підказав Ланцюг Злуки 1990 року, коли близько 3 млн українців вишикувалися на шляху від Києва до Львова, об’єднавши колишні столиці УНР та ЗУНР символічним живим ланцюгом.

 Фото: УІНП

У презентації візьмуть участь ініціатор ідеї Руслан Костюченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Почесний консул Литовської Республіки в Україні Юрій Литвиненко, представник Генерального штабу, підполковник Анатолій Штефан та автор проекту Тадас Густаускас.

Час: 22 січня, вівторок, 15.30

Місце: Обласна Торгово-Промислова Палата, вул.Северина Наливайка, 13

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.