100 років Української Соборності. Що відбуватиметься в Києві?

До 100-річчя Соборності у Києві Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона, Урочиста академія та багато іншого.

"Історична правда" зробила підбірку найцікавіших заходів, що відбуватимуться в столиці в цей день.

Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона – 2019

 

Живий ланцюг Соборності — щорічна акція, що присвячена Дню Соборності України та річниці з дня проголошення Незалежності України. Учасники акції символічно об'єднують береги Дніпра "живим ланцюгом" на мосту Патона в Києві, рухаючись назустріч двома колонами — з лівого берега (символізує Українську Народу Республіку) та з правого берега (символізує Західно-Українську Народну Республіку).

Час: вівторок, 22 січня, 8.00

Місце: міст Патона

Детальніше про захід за посиланням.

Урочистий захід з нагоди Дня Соборності

 

З нагоди Дня Соборності України на Софіївській площі відбудеться урочистий захід за участі Президента України Петра Порошенка та перших осіб держави.

Час: вівторок, 22 січня, 10.00

Місце: Софіївська площа

Детальніше про захід за посиланням.

Відкриття виставки "Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України" в регіонах

 

Тризуб, родовий знак Київських князів, який у 1918 році обрали Державним Гербом УНР, став одним із перших державних символів, які об’єднали націю. Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х.

Саме тому до Дня Соборності Український інститут національної пам’яті ініціював відкриття в усіх обласних центрах виставки "Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України", створеної у співпраці з видавництвом "Родовід".

Виставка дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення. Тут можна побачити зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

Час, місце і деталі заходів за посиланням.

Урочиста академія "Акт Злуки УНР і ЗУНР – втілення ідеї соборності й національної консолідації України: досвід та уроки. До 100-річчя Акту Злуки"

 

Із вітальними промовами перед учасникам Урочистої академії виступлять Леонід Губерський, ректор КНУ імені Тараса Шевченка, Валерій Смолій, директор Інституту історії України НАН України, Олег Рафальський, директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, й Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Потому учасники освітнього заходу матимуть нагоду прослухати тематичні доповіді й взяти участь у їхньому фаховому обговоренні. Організаційний комітет запрошує спільноту Шевченкового університету й усіх охочих долучитися до роботи Урочистої академії.

Час: вівторок, 22 січня, 10.00-14.00

Місце: зала засідань Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60

Детальніше про захід за посиланням.

Великий урочистий концерт "Хореї Козацької "- "Од синього Дону до сивих Карпат"

 

Урочистий концерт гурту "Хорея Козацька" до відзначення знаменної дати 100 -ліття соборності України. Пісні Української Революції доби визвольних змагань 1917-1921 р.р.

Час: вівторок, 22 січня, 19.00

Місце: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5а

Детальніше про захід за посиланням.

Нагадаємо, що "Разом з власної волі з 1919 року" - під таким гаслом Україна відзначає столітній ювілей Акта Злуки 22 січня. Інститут національної пам’яті підготував інформаційні матеріали до Дня Соборності.

Візуальний образ до століття Соборності створив харківський художник Нікіта Тітов на замовлення Українського інститут національної пам’яті.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.