Єгипетські археологи знайшли дві гробниці римських часів. ФОТО

Єгипетська археологічна місія Міністерства старожитностей в оазі Дахла (Лівійська пустеля) виявила дві гробниці, датовані епохою Стародавнього Риму.

Про це повідомляє Luxortimes.

Генеральний секретар Верховної ради зі старожитностей д-р Мистафа Вазірі повідомив, що робота місії в цьому році включала археологічні розкопки в районі на схід від розкопок попереднього сезону, де був знайдений перший цвинтар.

Перша гробниця збудована з піщанику й має 20 сходинок, які ведуть до входу в гробницю, а її головна зала протягається зі сходу на захід.

 

Другий цвинтар, за словами голови Єгипетського сектору старожитностей д-ра Аймана Ашмаві, розташований у східній частині першого. Після того, як археологи прибрали кругляк, вони знайшли цвинтар із сирцової цегли, який складався із перехресного залу і двох бокових каменів, навпроти якої розташовується фундамент усипальниці, вівтар із сирцового каменю, залишки штукатурки і таблиці жертвоприношень із піщанику навпроти дверей, які ведуть у поховальну камеру.

 
 

Усипальниця веде до іншого кладовища: сходами можна дістатися до поховального коридору, а звідти – до кімнати, на північній стіні якої знайшли нішу з вирізьбленою картиною, яка відображає процес бальзамування.

 

Д-р Ашмаві підкреслив, що перші археологічні розкопки в регіоні почалися у 2002 році й тривали п’ять сезонів, впродовж яких знайшли 10 гробниць. Ці кладовища датуються давньогрецькими часами й характеризуються унікальним архітектурним стилем. Деякі з них мають по три поверхи, деякі – по два, але кожне увінчує піраміда. Стіни цих гробниць розмальовані кольоровими фресками.

Нагадаємо, польські археологи відкрили  найбагатшу старовинну гробницю на східному березі Вісли. 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.