На місці давньої фортеці археологи розкопали магазини

Команда археологів з Польщі та США виявила в Єгипті 2300-річний форт, який захищав древній порт Береніс.

Захисну споруду побудували за часів правління династії Птолемеїв, нащадків одного з генералів Олександра Македонського, пише Газета.UA із посиланням на Live Science.

 У Єгипті знайшли давню фортецю

Фото: S.E. Sidebotham

"Подвійна лінія стін захищала західну частину фортеці, в той час як однієї лінії було досить для укріплень на сході і півночі. Квадратні вежі були побудовані по кутах і в стратегічних місцях, де з'єднувалися ділянки стін", - відзначили археологи Марек Возняк і Джоанна Радковський.

Західна частина форту складається з подвійних стін. Вони звернені всередину країни, що говорить про те, що захисники були особливо занепокоєні нападом з цього напрямку.

На території фортеці знайшли замкнутий укріплений комплекс з майстерень і магазинів. У воротах фортеці археологи виявили вирубаний в скелі колодязь і ряд стоків і басейнів.

На південній стороні північної оборонної стіни знайшли давнє сміттєзвалище. На ньому виявили теракотові статуетки, монети і шматок черепа слона.

Читайте також:

У Мексиці знайшли храм бога "з обдертою шкірою". ФОТО

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.