На місці давньої фортеці археологи розкопали магазини

Команда археологів з Польщі та США виявила в Єгипті 2300-річний форт, який захищав древній порт Береніс.

Захисну споруду побудували за часів правління династії Птолемеїв, нащадків одного з генералів Олександра Македонського, пише Газета.UA із посиланням на Live Science.

 У Єгипті знайшли давню фортецю

Фото: S.E. Sidebotham

"Подвійна лінія стін захищала західну частину фортеці, в той час як однієї лінії було досить для укріплень на сході і півночі. Квадратні вежі були побудовані по кутах і в стратегічних місцях, де з'єднувалися ділянки стін", - відзначили археологи Марек Возняк і Джоанна Радковський.

Західна частина форту складається з подвійних стін. Вони звернені всередину країни, що говорить про те, що захисники були особливо занепокоєні нападом з цього напрямку.

На території фортеці знайшли замкнутий укріплений комплекс з майстерень і магазинів. У воротах фортеці археологи виявили вирубаний в скелі колодязь і ряд стоків і басейнів.

На південній стороні північної оборонної стіни знайшли давнє сміттєзвалище. На ньому виявили теракотові статуетки, монети і шматок черепа слона.

Читайте також:

У Мексиці знайшли храм бога "з обдертою шкірою". ФОТО

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.