Бандері знову хочуть дати Героя України

Провідник Організації український націоналістів (революційної) Степан Бандера вдруге може стати Героєм України (посмерто).

Проект відповідної постанови №9368 зареєстрував 21 народний депутат від фракцій Блок Петра Порошенка та "Народний фронт".

 Степан Бандера

Текст документа поки на сайті не опублікували, повідомляє The Бабель.

Степан Бандера вже мав звання Героя України. Його надав йому президент України Віктор Ющенко 22 січня 2010 року. Проте після приходу до влади Віктора Януковича Донецький окружний адмінстративний суд 2 квітня того ж року скасував указ Ющенка.

Формальною підставою позбавлення Бандери звання Героя було те, що за своїм статутом воно надається лише громадянам України (тобто, після 24 серпня 1991 року), а Бандера громадянином незалежної України не був.

Утім, схожий указ Ющенка (від 6 травня 2005 року) про звання Героя України для лейтенанта Червоної армії Олексія Береста, який встановив Прапор перемоги на Райхстагом у Берліні, скасований не був.

У серпні 2011 року Вищий адміністративний суд України залишив рішення про позбавлення Бандери звання Героя України чинним.

Читайте також:

Філліпс vs. Бандера. Як відреагували УІНП, МЗС та дипломати на витівку британця?

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.