Бандері знову хочуть дати Героя України

Провідник Організації український націоналістів (революційної) Степан Бандера вдруге може стати Героєм України (посмерто).

Проект відповідної постанови №9368 зареєстрував 21 народний депутат від фракцій Блок Петра Порошенка та "Народний фронт".

 Степан Бандера

Текст документа поки на сайті не опублікували, повідомляє The Бабель.

Степан Бандера вже мав звання Героя України. Його надав йому президент України Віктор Ющенко 22 січня 2010 року. Проте після приходу до влади Віктора Януковича Донецький окружний адмінстративний суд 2 квітня того ж року скасував указ Ющенка.

Формальною підставою позбавлення Бандери звання Героя було те, що за своїм статутом воно надається лише громадянам України (тобто, після 24 серпня 1991 року), а Бандера громадянином незалежної України не був.

Утім, схожий указ Ющенка (від 6 травня 2005 року) про звання Героя України для лейтенанта Червоної армії Олексія Береста, який встановив Прапор перемоги на Райхстагом у Берліні, скасований не був.

У серпні 2011 року Вищий адміністративний суд України залишив рішення про позбавлення Бандери звання Героя України чинним.

Читайте також:

Філліпс vs. Бандера. Як відреагували УІНП, МЗС та дипломати на витівку британця?

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.