Бандері знову хочуть дати Героя України

Провідник Організації український націоналістів (революційної) Степан Бандера вдруге може стати Героєм України (посмерто).

Проект відповідної постанови №9368 зареєстрував 21 народний депутат від фракцій Блок Петра Порошенка та "Народний фронт".

 Степан Бандера

Текст документа поки на сайті не опублікували, повідомляє The Бабель.

Степан Бандера вже мав звання Героя України. Його надав йому президент України Віктор Ющенко 22 січня 2010 року. Проте після приходу до влади Віктора Януковича Донецький окружний адмінстративний суд 2 квітня того ж року скасував указ Ющенка.

Формальною підставою позбавлення Бандери звання Героя було те, що за своїм статутом воно надається лише громадянам України (тобто, після 24 серпня 1991 року), а Бандера громадянином незалежної України не був.

Утім, схожий указ Ющенка (від 6 травня 2005 року) про звання Героя України для лейтенанта Червоної армії Олексія Береста, який встановив Прапор перемоги на Райхстагом у Берліні, скасований не був.

У серпні 2011 року Вищий адміністративний суд України залишив рішення про позбавлення Бандери звання Героя України чинним.

Читайте також:

Філліпс vs. Бандера. Як відреагували УІНП, МЗС та дипломати на витівку британця?

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.