В Україні видали заборонену в Росії книгу про УПА

Заборонена й вилучена з продажу книга російського історика Олександра Гогуна "Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы" вийшла в українському видавництві "Фоліо".

Про це повідомив "Історичній правді" сам автор.

Роботу доповнено новим розділом про передумови створення Української військової організації та Організації український націоналістів.

Автор розглядає виникнення українського правого радикалізму не як реакцію на польський шовінізм, а радше як реакцію на дискримінаційні практики Австро-Угорщини.

 

За словами Олександра Гогуна, інше видавництво пропонувало перекласти книгу українською мовою. Але мовне питання для цієї роботи є для автора принциповим:

"Важливо показати, що російську культуру й науку душать не "бандерівці". а Путін зі своїми посіпаками. Символічно, що кожного разу книга побачила світ в одній з колишній або теперішніх столиць: Петербург, Москва, Київ, Харків. Останній був головним містом УСРР у 1919—1934 роках", — каже Гогун.

Зараз історик збирає матеріал для роботи про військову біографію Сталіна і сталінізму.

Уперше книга "Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы" вийшла 2004 року в Санкт-Петербурзі (Росія). В основу видання лягла кандидатська дисертація Олександра Гогуна "Діяльність збройних націоналістичних формувань на території західних областей УРСР (1943—1949)", захищена у  Північно-Західній академії державної служби (Санкт-Петербург).

Ознайомитися зі змістом і фрагментом книги можна на сайті видавництва.

ДОВІДКА:

Олександр Гогун — дослідник сталінізму й комуністичного глобалізму, Другої світової війни і психологічних операцій.Також серед його наукових інтересів: повстанська діяльність, історія спецслужб і співпраця громадян СРСР із нацистами, Голокост і різноманітні прояви тоталітаризму й політичного радикалізму.

Упорядник збірників "Неконвенційна війна. ГРУ і НКВД в тилу Вермахту" (2014) і "Чорний PR Адольфа Гітлера. СРСР у дзеркалі нацистської пропаганди" (2004). Автор книги  "Сталінські командос. Українські партизанські формування, 1941–1944 рр." (укр. переклад 2014).

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!