АНОНС: Лекція "Наречені смерті: румунський фольклор, культ героїзму та жертви"

У Києві відбудеться лекція історика Сергія Заїковського, присвячена найжорстокішим сторінкам історії Залізної Гвардії та дослідженню зв'язків між румунськими фольклорними сюжетами та ідеологією руху.

Про це повідомляє літературний клуб "Пломінь".

 

Легіон Архангела Михаїла знаний не лише містицизмом та приголомшливою святістю як в ідеології, так і в повсякденному житті руху, але й жорстокістю та розмахом політичного насилля.

Убивства політиків, масштабні репресії проти легіонерів, зрештою, вбивство Корнелія Зеля Кодряну: смерть завжди кружляла в танку з румунами, нерідко частіше, ніж з фашистами чи націонал-соціалістами.

Хто такі Нікадори, Дечемвіри? Якою була мотивація румунських добровольців Моци та Маріна, що воювали в Іспанії на боці фалангістів, і до чого тут румунський фольклор та Мірча Еліаде?

В день підготовки замаху легіонерів на прем'єр-міністра Йона Дуку, організатори лекції запрошують вас до спроби розібратися в "кшатрійських" аспектах одного з найцікавіших політичних феноменів ХХ століття.

Час: 28 грудня, п’ятниця, 19.00

Місце: літературний клуб "Пломінь", провулок Шевченка 5 (ст.м. Майдан незалежності), Козацький Дім – 3 поверх.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.