В інтернеті з’явився оцифрований архів найбільшого українського видання Польщі

Від грудня 2018 року доступні архівні випуски українського тижневика в Польщі «Наше слово», від першого видання 1956 року до останнього 1999 року.

Про це повідомляється сайті українського тижневика.

Фото: Наше Слово

 

Як йдеться в повідомленні, оцифровка старих випусків допоможе краще зрозуміти минуле української меншини в Польщі.

Доступ до 1956—1970 років — тут.

Доступ до 1971—1985 років — тут.

Доступ до 1986—1999 років — тут.

Бібліографія тижневика 1956—1999 років — тут.

Бібліографія тижневика 1956—1999 років — натисніть тут.

Оцифрування тижневика "Наше слово" за 1956—1999 роки здійснювалося в рамках проекту "Оцифрування української національної спадщини — тижневик Наше слово. I етап", який проводився у 2018 році Об’єднанням українців у Польщі.

Завдання було реалізовано завдяки дотації міністра внутрішніх справ та адміністрації у частині державного завдання у сфері підтримки національних та етнічних меншин, а також регіональної мови.

Читайте також:

У мережі опублікували близько 1000 примірників неформальної преси кінця 1980-х

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.