АНОНС: Презентація книги "Повсякденне життя міст Англії"

Видавничий дім "ПенМен" презентує новинку від молодого та талановитого історика Олександра Охріменка "Повсякденне життя міст Англії ХІ-ХІІІ століття".

Про це повідомляють організатори заходу у Фейсбук.

 

Книга є комплексним дослідженням (на матеріальному, соціальному та ментальному рівнях) повсякденного життя міст Англії доби високого середньовіччя.

На основі писемних, зображальних та археологічних джерел відтворено матеріальний побут (житло, харчування та одяг), розкрито часово-просторові уявлення середньовічного англійського бюргерства, досліджено зміну ставлення до праці та відпочинку в урбанізованому англійському просторі ХІ-ХІІІ ст.

Показано специфіку міст Англії доби високого середньовіччя як центрів комунікації та проаналізовані характерні риси публічного та приватного життя.

Час: 27 грудня, четвер, 19.00

Місце: Київський національний універститет імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60, Червоний корпус, 349 ауд.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.