Ювілей "Мрії". 30 років тому перший політ здійснив найбільший транспортний літак світу

Найбільший у світі транспортний літак Ан-225 "Мрія" святкує свій тридцятирічний ювілей.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написав Президент України Петро Порошенко.

"Справжній велетень, володар абсолютного рекорду вантажопідйомності - і загалом 240 світових авіарекордів - все це наша легендарна і унікальна "Мрія". Український гігант АН-225, який за кодифікацією НАТО має ще одне чудове ім'я "Козак"", - написав Президент.

 

Ан-225 "Мрія" створило київське Конструкторське бюро імені Антонова. Свій перший політ літак здійснив у 1988 році. Відтоді "Мрія" залишається найбільшим і найпотужнішим у світі транспортним літаком. Розміри вантажної кабіни: довжина - 43 м, ширина - 6,4 м, висота - 4,4 м.

 Літак "Мрія" розроблявся передусім для радянської космічної програми запуску пілотованих кораблів "Буран". Фото: Вікіпедія

Вантажна кабіна літака герметична, що значно розширює його транспортні можливості. Над вантажною кабіною на 2-ій палубі - кабіна для шести осіб змінного екіпажу і 88 осіб, які супроводжують вантаж.

Літак Ан-225 встановив 462 авіаційні рекорди, з них 240 світових і 222 національні рекорди України.

Нагадаємо, 2018 року помер у віці 83 років один із розробників літака Ан-225 "Мрія" Віктор Толмачов.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.