In memoriam. Помер 41-й президент США Джордж Буш-старший

Помер 41-й президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш-старший. Політик, що прожив 94 роки, упокоївся в п’ятницю, 30 листопада.

Про це повідомив його син Джордж Вокер Буш, передає Бі-Бі-Сі. Буш-старший помер о 22:10 за місцевим часом у м. Х’юстоні, штат Техас.

Джордж Буш перебував на посаді президента США з 20 січня 1989 року по 20 січня 1993-го. На час його правління припали закнічення "холодної війни", розпад Радянського Союзу та війна в Перській затоці.

В Україні 41-й американський президент відзначився тим, що під час відвідин Києва 1 серпня 1991 року з трибуни Верховної Ради УРСР він закликав українських політиків підтримувати Горбачова, підписати новий союзний договір та виступив проти підтримки "суїцидального націоналізму, заснованого на етнічній ненависті".

Джордж Буш виступає у Верховній Раді СРСР. Фото: Укрінформ

У цій же промові Буш-старший порівняв республіки СРСР з американськими штатами, наголосивши, що вони теж не мають права виходу з федерації.

Спічрайтером цієї промови була відомий нині політик Кондоліза Райс. Згодом американські ЗМІ назвуть цей виступ "одною з найгірших, що коли-небудь була виголошена американським посадовцем". Промова, що стала символом політичної короткозорості, одержала іронічну назву "Котлета по-київськи".

Проте 25 грудня 1991 року Сполучені Штати визнали незалежність України.

Джордж Герберт Вокер Буш народився 12 червня 1924 р. в м. Мілтон, штат Массачусетс. Навчався в Академії Філліпса. Під час Другої світової війни служив у морській авіації у званні лейтенанта, брав участь у бойових діях на Тихому океані.

Проявив особисту мужність, відзначений нагородами. У ході одного з бойових вильотів його бомбардувальник збили над океаном.

Після демобілізації Буш закінчив Єльський університет за фахом економіста. Займався бізнесом, у 1953 році заснував фірму Zapata Offshor Company.

Активною політичною діяльністю почав займатися з 1958 року, в 1960-х очолював Республіканську партію в Техасі.

У 1966—70 роках Буша двічі обирали  членом палати представників Конгресу США. Президент Річард Ніксон призначив його постійним представником США при ООН у ранзі члена кабінету..

Протягом 1974—1975 років Буш очолював місію зв’язку США в Пекіні (Китай), а в в 1975—1977 роках був директором Центрального розвідувального управління.

8 листопада 1988 року Джорджа Буша обрали 41-м президентом США.

Фото: achievement.org

З перемогою Рональда Рейгана на президентських виборах у 1981 році Буш став віце-президентом США. На цій посаді проявив себе надзвичайно компетентним спеціалістом у сфері зовнішньої політики.

Після свого президентства Джордж Буш-старший пішов на пенсію, проте продожував займатися громадсько-політичною роботою.

Останні роки свого життя він хворів на хворобу Паркінсона. З 2012 року пересувався на візку.

Як повідомлялося, у квітні цього року померла дружина Дж. Г. В. Буша Барбара.

Що КГБ УРСР зібрав на подружжя Бушів читайте в матеріалі:

Енергійний, працездатний і терплячий. Профайл Джорджа Буша Старшого в КГБ

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!