Спецпроект

АНОНС: У Києві представлять "Енциклопедію Голодомору"

12 листопада в Національному музеї "Меморіал Голодомору" презентують "Енциклопедію Голодомору". Понад тисяча статей цієї монументальної праці розкривають основні події і явища, узагальнюють історіографічні та меморіальні практики.

"Енциклопедія Голодомору" стала верхівкою багаторічної дослідницької роботи її автора – відомого дослідника, доктора історичних наук, професора Василя Івановича Марочка. 

 

"Її завдання – інформувати прийдешні покоління про Голодомор в Україні, не переконувати опонентів, а правдиво подавати історичні факти, нагадувати про вічні цінності християнського милосердя. Однотомне видання "Енциклопедії Голодомору" не вичерпує тему людського горя, завданого українському народу, змісту і трагедійності самого історичного явища", – говорять у "Меморіалі Голодомору". 

Робота над формуванням переліку гасел та написання статей тривала впродовж семи років (2012–2018). 

Учасники презентації: 

- Олеся Стасюк, генеральний директор Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" 
- Євген Нищук, Міністр культури України 
- Іван Васюник, співголова Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні
- Василь Марочко, доктор історичних наук, професор, автор "Енциклопедії Голодомору"

12 листопада, понеділок, 13.00

Місце: Національний музей "Меморіал жертв Голодомору"(м. Київ, вул. Лаврська, 3).

Організатор: Національний музей "Меморіал жертв Голодомору".

Вхід вільний.

Для акредитації та довідок: (044)254-45-12, memoholod@ukr.net, memoholodpress@gmail.com. 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.