В Китаї знайшли мініатюрну теракотову армію

Вона складається з фігурок піхотинців, кінних солдатів, колісниць і сторожових веж, які висотою не перевищують півтора метра.

Як повідомляє Громадське, археологи припускають, що армію зробили для принца Лю Хуна, сина одного з імператорів династії Хань, який помер в 110 році до Р.Х.

 Фото: CHINESE CULTURAL RELICS

Поруч зі стародавньою столицею династії Ци — містом Лінцзи на сході Китаю, археологи виявили кар’єр, в якому знаходилася мініатюрна теракотова армія, ймовірно, створена понад 2100 років тому.

Дослідники нарахували більше ніж 300 фігурок піхотинців від 21 до 31 сантиметри заввишки. Також в ямі були статуетки кінних воїнів, колісниць і навіть моделі сторожових веж, висотою близько 140 сантиметрів. В південному куті збереглася теракотова модель павільйону з фігурками музикантів в ньому.

Археологи припустили, що армія могла "захищати" в потойбічному світі когось із представників еліти: правителя, чиновника високого рангу або принца.

Оскільки в місті Лінцзи знаходилася резиденція принца Лю Хуна, вчені припустили, що, ймовірно, армію створили аби супроводжувати в інший світ саме його.

На думку дослідників, поруч з кар’єром мала знаходитися могила принца або іншого представника еліти, для якого створювали теракотову армію, але її імовірно знищили.

Водночас літні місцеві жителі повідомляли, що поруч з кар’єром, ще в середині XX століття знаходився курган висотою близько чотирьох метрів. Але в 1960-1970-і роки під час будівництва залізниці його зрівняли з землею. Повідомлення місцевих жителів підтверджує також аерофотографування 1938 року, яке проводилося під час війни Китаю і Японії.

Довідково. Вперше теракотову армію створили для гробниці першого імператора династії Цинь, Цинь Шихуанді, який об’єднав під своєю владою сім держав Внутрішнього Китаю і добудував Велику стіну.

 Фото: JMHULLOT/WIKIMEDIA COMMONS

У неї входило щонайменше вісім тисяч статуй піших воїнів в людський зріст в повному озброєнні, коні, вершники та бойові колісниці. За свідченням історика Сими Цяня (145-90 роки до нашої ери), будівництво гробниці імператора тривало понад 30 років і в ньому було залучити понад 700 тисяч робітників.

Читайте також:

У Помпеях знайшли еротичну фреску з ілюстрацією античного міфу. ФОТО

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.