Спецпроект

МЗС РФ: Не Голодомор, а голод. Не геноцид, а спільна трагедія

Міністерство закордонних справ Російської Федерації в офіційній заяві заперечило, що Голодомор 1932—1933 років був геноцидом української нації.

Російське МЗС назвало Голодомор "голодом" і "спільною трагедією" народів "молодої держави", ідеться в заяві на сторінці відомства у "Фейсбуці".

"У 30-ті рр. ХХ століття в Радянському Союзі вибухнув неймовірно сильний голод, який зачепив багато народів, які проживали на території молодої держави. Він став спільною трагедією росіян, українців, казахів та інших народів країни та найбільшою гуманітарною катастрофою на території СРСР", — говорять російські дипломати.

На думку російської влади, спроби зобразити події 1932—1933 років як геноцид українського народу "не мають нічого спільного ні з відновленням справедливості, ні з історичними фактами, вони мають політизований та антинауковий характер".

Нагадаємо, в Україні Голодомор 1932—1933 років визнано геноцидом українців 2006 року. У світі його визнали геноцидом 16 держав. Окрім того, на регіональному рівні Голодомор визнали окремі адміністративні одиниці Бразилії, Аргентини, Іспанії, Італії та Великої Британії.

4 жовтня 2018 року як геноцид українського народу Голодомор визнав Сенат США.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!