АНОНС: На історичному фестивалі презентують книгу про змову Гітлера й Сталіна в 1939-41

17 листопада в рамках історичного науково-популярного фестивалю LEGIO HISTORICA Андрій Галушка і Єгор Брайлян представлять книгу "Змова Диктаторів: Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939-1941".

Книга, що вийшла друком у видавництві "Клуб Сімейного Дозвілля", покликана змінити уявлення читачів про одну з найбільш заідеологізованих тем на пострадянському просторі - початок Другої світової війни.

 

Радянський міф про "Велику вітчизняну" виводив за рамки головного конфлікту людської історії події 1939-1941 років, коли СРСР та Йосиф Сталін були учасниками поділу Європи разом з Третім Райхом та Адольфом Гітлером.

Під час роботи над книгою автори використали велику кількість західних джерел й історичних праць про Другу світову. З них дуже малий відсоток доступний у перекладах та відомий українському читачеві.

У рамках фестивалю "Змову диктаторів..." презентуватиме один зі співавторів, історик Єгор Брайлян, а його колега Андрій Галушка буде на відеозв'язку з Лондона. 

17 листопада, субота, 12.00

Місце: Київський нацоінальний університет ім. Т. Шевченка, Червоний корпус (вул. Володимирська, 60), ауд. 347.

Вхід вільний.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.