АНОНС: На Київщині відкриють барельєф Юрію Отмарштейну

До 100-ліття перебування корпусу Січових Стрільців у м. Боярці відбудеться відкриття барельєфу полковнику Юрію Отмарштейну.

Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці "Під Покровом Тризуба".

 Портрет Юрія Отмарштейна

Автор портрету — Артур Орльонов на замовлення Благодійного фонду "Героїка"

19 листопада 1918 року до Боярки увійшов Перший підрозділ Січових Стрільців під командуванням Івана Андруха, а вже 20-го листопада полковник Юрій Отмарштейн провів парад українських військ у місті (а це приблизно 5000 осіб кадрових військових).

Зцієї нагоди організатори запланували наступну програму на 18 листопада:

13:00 на станції "Боярка" відкриття барельєфу Юрію Отмарштейну за участі реконструкторів ВІК "Повстанець".

16:00 презентація фільму та книги "Позивний Бандерас" за участі знімальної групи та авторів у Боярському будинку культури.

"Ці дві події об'єднанні не лише спільною датою та містом, але й ланцюгом нашої історії, що пов'язує покоління борців за волю та цілісність України. Як 100 років тому, так і сьогодні триває війна зі східним ворогом – Росією.

Сьогодні ми маємо створити захисну фортецю з нашої історії, мови, культури та традицій. Тому не втомлюємося у Боярці розкривати маловідомі сторінки нашого минулого, розповідати про героїв та героїнь, які віддано служили українській ідеї і продовжують це робити" - відзначають організатори заходів.

Час: 18 листопада, неділя, 13:00, 16.00

Місце: Залізнична станція "Боярка", Боярський будинок культури.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.