У Єгипті археологи знайшли гробницю з муміфікованими кішками і жуками

Археологи Єгипту заявили, що виявили рідкісну колекцію муміфікованих кішок та жуків-скарабеїв. Також, вченим вдалось відкрити могилу, ймовірно П'ятої династії, яку вони планують дослідити у найближчі тижні.

Муміфіковані жуки та коти були серед артефактів, виявлених у 7 гробницях, знайдених протягом останніх 6 місяців робіт на краю комплексу піраміди Кінга у стародавньому некрополі Саккара – повідомляє Громадське.

 Археолог працює в могилі Хуфу-Імхата, в районі Саккара, Гіза, Єгипет, 10 листопада 2018 року

Фото: EPA-EFE/KHALED ELFIQI

Саккара слугувала некрополем для Мемфіса — столиці стародавнього Єгипту понад два тисячоліття тому.

"Муміфіковані скарабеї — це щось унікальне. Це щось дуже рідкісне, — зазначив секретар Вищої ради стародавніх пам'яток Єгипту Мостафа Вазирі.

"Я ніколи не чув про них раніше", — додав Вазирі.

Крім жуків, археологи виявили десятки мумій кішок, а також позолочених котячих статуй, у тому числі бронзову статую, присвячену богині-кішці — Бастет.

Команда науковців також знайшла розписану дерев'яну кобру і крокодилячі саркофаги, колекцію позолочених статуй із зображенням тварин, а також амулети.

Крім того, археологи заявляють, що ймовірно відшукали гробницю П'ятої династії. Під час підготовки місця для ознайомлення з останніми відкриттями, вони виявили двері іншої могили, яка залишається наразі закритою.

Нагадуємо, що археологи знайшли трипільську піч-лежанку в печері на Тернопільщині.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.