АНОНС: 9 жовтня організатори фестивалю "Історія.UA" дадуть прес-конференцію в Києві

Фестиваль "Історія.UA" організовує Український інститут національної пам’яті до Дня захисника України.

Про це повідомила прес-служба УІНП. Прес-конференція відбудеться в агенції УКРІНФОРМ. 

Учасники: 

Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті;

Іван Патриляк, декан історичного факультету КНУ ім.Т.Шевченка;

Тетяна Швидченко, представниця "Експертного корпусу";

Сергій Василюк, лідер гурту "Тінь Сонця".

У рамках фестивалю експонуватимуться виставки Інституту, функціонуватимуть фотозони, книжкові виставки, виставки зброї, дитячий майданчик, працюватиме військова пошта.

 

Головними подіями фестивалю стануть презентації серії арт-плакатів "Військова еліта Української революції 1917-21 рр", дитячої настільної гри "УПА – відповідь нескореного народу", четвертого випуску книги "Усна історія українсько-російської війни", присвяченої бійцям добровольчих батальйонів, а також проекту "Відеоісторія" (теми "Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр." та "За що боролася Українська повстанська армія").

Також під час концерту за участю Христини Панасюк, учасників проекту "Пісні війни" та гуртів ТІНЬ СОНЦЯ і ТАРТАК відбудеться презентація світлового лазерного шоу "Історія українського війська

 

9 жовтня, вівторок, 11.00

Місце: УНІА "УКРІНФОРМ" (вул. Б. Хмельницького, 8/16, ст. м. "Театральна").

Організатор: Український інститут національної пам'яті.

Вхід вільний.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.