Деякі подробиці про стародавню «руку Бога»

У минулому році вчені з Швейцарії знайшли цікавий артефакт неподалік від Преле. Вони розкопали бронзову руку із золотим манжетом навколо зап’ястя. Біля руки вони виявили ребро людини і тонкий кинджал.

Протягом року вчені намагаються з’ясувати що-небудь про цей дивний артефакт, – пише ІА ЗІК.

 Фото із сайту ІА ЗІК

Зараз всі експонати зберігаються в Бернській археологічній службі. Але, чим більше дослідники хотіли дізнатися про артефакт, тим більше вони заплутувалися.

Вони провели радіовуглецевий аналіз, який допоміг їм дізнатися приблизний вік знахідок. Їх вік становить приблизно 3500 років – вони були виготовлені в період між 1500 – 1400 роками до Р.Х.

Штучна рука відноситься до періоду бронзової доби в Європі, і вважається найстарішою фігурою, яка представляє собою частину людського тіла з коли-небудь знайдених.

Група фахівців проводила розкопки неподалік від швейцарського села Преле, де вони знайшли могилу невідомого вельможі. Відзначимо, що могила була пошкоджена. Крім руки з золотим манжетом, в могилі були знайдені й інші дорогоцінні артефакти – бронзова спіраль і шматочок золота.

Вчені додають, що сама могила знаходилася поверху іншої архітектурної споруди. Вони вважають, що така підбудова свідчить про те, що покійний мав елітний статус, або навіть шанувався як особа божественного походження.

Нагадуємо, що вчені встановили як виглядала Нефертіті.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.