АНОНС: У Києві згадають Болбочана і презентують книги

5 жовтня в Київській міській раді згадають полковника Армії УНР Петра Болбочана з нагоди 135-річчя від дня народження.

Лекцію про полковника Петра Болбочана прочитає доктор історичних наук Тамара Вронська, онучка вояка Армії УНР Костя Скрипника. Кобзар Тарас Компаніченко виконає пісню про полковника Болбочана.

Кобзарі Тарас Силенко, Василь Лютий, лідер гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк і бард Валерій Мартишко співатимуть пісні визвольної боротьби.

Президент історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль презентує свою книгу "Здолати Росію", а видавець Володимир Шовкошитий представить книжку Йосипа Струцюка "Отаман Болбочан та інші".

 

5 жовтня, п'ятниця, 18.00

Місце: Київська міська рада, колонна зала (вул. Хрещатик, 34).

Організатори: історичний клуб "Холодний Яр",Київська міська організація ВО "Свобода".

Вхід вільний.

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.