АНОНС: У Києві розкажуть про однострій та спорядження УПА та презентують фотоальбом

Не тільки почути, але й побачити оригінальні та реконструкторські повстанські речі можна буде в Національному музеї історії України.

Про це йдеться в повідомленні на сайті самого Музею.

 

Всіх охочих запрошують відвідати лекцію-презентацію Військово-історичного клубу "Повстанець", можна буде побачити різноманітні елементи однострою та спорядження Української повстанської армії, почути історію їхньої появи та особливості використання.

Лектор: Андрій Мацьків – заступник керівника Військово-історичного клубу "Повстанець".

 

Також цього дня в Музеї відбудеться презентація фотоальбому світлин боротьби воїнів УПА й АТО "За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!".

Фотоальбом присвячено пам’яті добровольця, воїна ДУК "Правий сектор" Антона Кіреєва (позивний "Сифон"), який загинув, захищаючи Україну від російської агресії, неподалік Донецька в жовтні 2014 року, а також пам’яті його полеглих побратимів.

Час: 6 жовтня, субота 14.00 (лекція), 15.00 (презентація фотоальбому)

Місце: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2

Вхід за музейним квитком вартістю 10 грн.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.