АНОНС: У Києві презентують видання про репресії проти німців під час Великого терору

23 жовтня в Києві відбудеться дві презентації збірника документів "Великий терор" в Україні. Німецька операція 1937-38 рр."

Про це "Історчиній правді" повідомлили в Галузевому державному архіві СБУ, під патронатом якого вийшло видання.

Збірник висвітлює проведення радянською владою на території України насильницької операції, спрямованої на знищення німецького населення. 

 

Книга містить 258 документів, що відображають підготовку, особливості проведення та наслідки "німецької операції" в Україні та вступні науково та історіографічну статті.

Як й аналогічні національні операції, які проводились у часи "Великого терору", німецька операція була завуальована як контррозвідувальна, і проводилась відповідно до чітких наказів, які надходили з Москви.

Видання підготовлено спільно Галузевим державним архівом СБУ, Інститутом культури та історії німців Північно-Східної Європи при університеті м. Гамбурга (Федеративна Республіка Німеччина) та з залученням фахівців Інституту історії НАН України.

23 жовтня, вівторок

15.00, в академічному форматі

Місце: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60, ауд 349).

18.30, як публічна подія

Місце: Київський коледж зв’язку (вул. Леонтовича, 11).

Вхід вільний.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.