АНОНС: У Львові пройде медійно-драматичне дійство "Момент і Чин, або Великі Роковини"

В рамках відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки – ця акція стане яскравим початком циклу заходів з вшанування творення української державності.

Про це повідомляє Управління культури Львівської міської ради.

 

"Медійно-драматичне дійство про "великий момент" створення Держави, про покоління "людей дії" - ловців великого моменту, про Місто Львів і про історію столітнього Шляху до себе самих" - відзначають організатори.

"Сучасними засобами відеомапінгу, поєднанням живого звучання симфонічного оркестру і електронної музики та за участі драматичних акторів, автори дійства пропонують поринути у події 1918 року, героїчний час створення Західноукраїнської Народної Республіки, усвідомити значення, досвід і важливі уроки тих листопадових днів для нашого покоління" - йдеться у повідомленні.

Автор – Юрій Андрухович

Художник – Володимир Стецькович

Режисер – Андрій Водичев

Диригент – Іван Остапович

Оркестр – Ukrainian Festival Orchestra

Звуковий дизайн – Олесь Коваль

Актори – Андрій Петрук, Валерія Котеленець, Василь Колісник

Час: 18 жовтня, четвер, 21.00

Місце: площа перед університетом Івана Франка, вул. Університетська, 1

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.