Археологи виявили в Італії поховання "зачаклованої" дитини

Люди, що поховали дитину, боялися, що вона повстане з мертвих.

Група археологів з університету Арізони, Стенфордського університету і група італійських дослідників виявила поховання 10-річної дитини, в рот якої був вставлений камінь.

Як повідомляє ZN.UА з посиланням на Phys.org, на думку дослідників, це було зроблено для того, щоб дитина, ймовірно хвора на малярію, не могла повстати з мертвих і заразити інших.

Фото: Phys.org

Могила, яку вчені називають "поховання вампіра", була знайдена на кладовищі La Necropoli dei Bambini, яке датується серединою V століття після Р.Х. Тут ховали дітей та немовлят, які померли від малярії. Тіла дітей були поховані на території занедбаної римської вілли, яка була побудована в I столітті після Р.Х.

Раніше дослідники припускали, що тут були поховані виключно немовлята і дуже маленькі діти, найстаршій дівчинці, могила якої була виявлена на кладовищі, було три роки.

Разом з тим, виявлення останків 10-річної дитини, стать якої невідома, свідчить про те, що кладовище використовувалося і для дітей більш старшого віку.

В могилах, які були знайдені на цвинтарі раніше, дослідники знаходили пір'я ворон, горщики з попелом і останки цуценят, які, імовірно, були принесені в жертву. Крім того, в могилі трирічної дівчинки були знайдені камені, які були покладені на її руки і ноги.

Вчені припускають, що всі ці предмети були частиною ритуалів, покликаних "стримати зло всередині". В даному випадку в якості зла виступала малярія, поширення якої люди намагалися уникнути.

10-річна дитина стала першою, у роті якої був знайдений камінь. Вчені вивчили її останки і прийшли до висновку, що камінь був поміщений туди вже після смерті.

Нагадуємо, що у пустелі Гобі знайшли скелет 17-метрового динозавра.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.