На місці угорського орла на Мукачівському замку розмістять Державний герб України

Мукачівський історичний музей, що розміщений в замку "Паланок", оголосив конкурс на розробку та виготовлення державного символу України – герба України. Ним хочуть замінити угорську символіку.

Відповідне оголошення розміщене сьогодні, 12 жовтня, на сторінці закладу в соціальній мережі Фейсбук, передає "Закарпаття онлайн".

Як зазначається, герб планується розмістити на території замку "Паланок". З відповідними пропозиціями автори оголошення пропонують звертатися на електронну адресу.zamokpalanok@gmail.com

Як повідомляють джерела "Закарпаття онлайн" в Мукачівській міській раді, йдеться про чіткий намір влади Мукачева замінити державним символом України символ військової потуги Угорщини – орла-турула, який височіє над Мукачевом з 12 березня 2008 року.

Опосередковано про це свідчить також той факт, що інформацію про оголошення конкурсу доповнено світлиною постамента, на якому наразі встановлено турула.

Формально ініціатором встановлення угорського політичного символа на одному з бастіонів замку "Паланок" є виходець із Мукачева, американський бізнесмен Імре Пак, який зробив це, начебто, на честь свого батька Шандора Пака.

Однак із самого початку в колі експертів ішлося про те, що в цій ситуації навряд чи обійшлося без "втручання" державної влади Угорщини, яка нині безпідставно блокує євроатлантичне майбутнє України.

На знак протесту проти встановлення турула над Мукачевом тоді виступив ряд українських організацій Закарпаття. Аби вирівняти ситуацію, біля постаменту з турулом тоді було встановлено багатометрову щоглу з кількаметровим прапором України.

 

Вага монумента – 850 кілограмів, заввишки він – 2 метри, розмах крил – 4 метри.

Міфічний птах турул, який тримає у дзьобі меч, з тотемного знака кочових угорських племен  з часом перетворився на символ військової потуги Угорщини та угорського ревізіонізму.

Попри те, що перехід угорських племен через Верецький перевал є фактом дискутивним, за угорськими історичними легендами саме Турул показав дорогу через Руські ворота давнім уграм, а під час повстання куруців під керівництвом Ференца Ракоці 1703 року нібито саме Турул приніс шаблю князю.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.