Настільна гра від УІНП покаже бротьбу УПА на два фронти

"Маємо сотні звернень з різних куточків України із запитанням: де придбати? І надто бурхливу реакцію чи не всіх російських пропагандистських каналів, які уже встигли попередити, що "в Україні з’явилася екстремістська гра", хоча, крім коробки, ніхто ще нічого не бачив", - розповідають в Інституті.

"На численні прохання ми дещо привідкриємо коробку майбутньої гри, щоб показати, з ким саме воюватимуть українські повстанці. Їхні вороги – це нацисти і совєти. Напевно саме цей елемент гри є найкращою відповіддю про причини обурення, яке лунає з Росії", - говорить Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. 

Водночас, розробники зазначають, що вся присутня в грі інформація про бойові з’єднання як з боку нацистів, так і з боку НКВД, які боролися проти УПА, взята з історичних джерел та відповідає реаліям.

 

Крім самої гри, до комплекту входить посібник, який розповідає про історію створення УПА, її головних історичних персонажів та боротьбу, що тривала більше двох десятиліть. 

"Ця інформація буде цікавою і пізнавальною не лише школярам, але й усім, хто цікавиться історією. Вона дозволяє розвінчати багато міфів, якими десятиліттями радянська пропаганда намагалася демонізувати УПА. І, судячи з реакції росіян, досі продовжує навішувати. Ця книжка багато речей ставить на свої місця і дозволяє зробити власні висновки про місце УПА в історії України", - говорить один з розробників гри Володимир Поліщук.

Ця гра стала продовженням ідеї популяризації історії новими засобами. Минулого року Український інститут національної пам’яті уже презентував настільну гру "Українська революція 1917-21 рр. Сто років боротьби", яка викликала величезний інтерес та схвалення, особливо серед учителів історії та учнів, які використовували гру як елемент підготовки до ЗНО з цієї теми.

Як зазначають розробники, гра про УПА розроблена більш динамічною, в ній з’явилися елементи тактики та стратегії. Окрім навчальних матеріалів, які поглиблюють знання про боротьбу Української повстанської армії проти ворогів, гра дає можливість дітям та підліткам відчути себе справжніми командирами повстанців.

Презентація гри відбудеться 13 жовтня в рамках фестивалю "Історія:UA".  

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.