Жезл «ямника». Археологи знайшли цікаве поховання. ФОТО
Група археологів виявила поховання на Запоріжчині, яке датується третім тисячоліттям до Р.Х. і відноситься до бронзового віку. Знахідку виявили в районі села Пологи.
Про це повідомили на своїй сторінці в Facebook запорізькі археологи, – передає ІА ЗІК.
Поховання вождя племені "ямників" Фото: 061.ua |
Поховання знайшли і вивчили співробітники Бердянського педагогічного університету, краєзнавчого музею спільно з археологами ЗНУ.
Під шаром грунту, на глибині трохи більше 10 сантиметрів був знайдений скелет чоловіка, якому на момент поховання, за попередніми даними, було 40-50 років. Його зріст був близько 2-х метрів.
Бронзовий ніж знайдений поруч з похованням Фото: 061.ua |
Біля скелета археологи знайшли бронзовий ніж і жезл, що говорить про статус похованого.
Археолог Геннадій Тощев зазначає, що така знахідка виявлена в степовій зоні на території Запорізької області вперше.
Поки археологи зробили висновок, що знайдені останки належать вождю племені "ямників".
Жезл вождя племені "ямників" Фото: 061.ua |
Довідка. Ямна культура, Культура охрових могил (ямна етнокультурна спільність) – археологічна культура кінця мідної доби (енеоліту) та ранньої бронзової доби (3600–2300 до Р. Х.), поширена в Східній Європі від Уралу до середнього Дунаю; в Україні в степових і лісостепових зонах, у сточищі Дніпра, на Приазов’ї і в Криму (Сторожова могила, середній і верхній шари Михайлівського поселення, Скелі Каменоломні та ін.)
Основна ознака ямної культури – поховальні пам’ятки, поховання у положенні ембріона (підігнутими до обличчя колінами) під курганами(найдавнішими з відомих понині). Відкрив культуру В. О. Городцов.
Нагадуємо, що у Чернігові археологи знайшли цікаву монету з Херсонеса.