Гран-прі Форуму видавців здобув альбом про історію українського герба

Гран-прі цьогорічної премії BookForum Best Book Award здобувала книжка Андрія Гречила та Богдана Завітія "Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення" (видавництво "Родовід").

Про це повідомляє сайт Львівського форуму видавців.

Видання "Наш герб" – це 400-сторінковий альбом із понад 700 ілюстрацій, які походять із більш, ніж 50 музеїв, архівів і бібліотек України та світу. Книга розповідає про українські символи від княжих часів до сьогодення. 

Суперобкладинка альбому  

Автори - Андрій Гречило, Богдан Завітій 

У номінації "Історія" перемогу здобула книжка Енн Епплбом "Червоний голод. Війна Сталіна проти України"  (видавництво "HREC-PRESS").

Книжка Андрія Сови та Ярослава Тимчака "Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції" (видавництво "Апріорі") виграла в номінації "Популярна наукова література".

Особливою відзнакою Мале журі у Львові нагородило книжку "Найдорожча мамусю! Листування о. Любомира Гузара із Матір"ю (1975-1992)" (упорядники Марія Рипан, Олег Турій, "Видавництво УКУ").

Спеціальну відзнаку від координатора проектів ГО "Форум видавців" Анни Батищевої отримав збірник спогадів "У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту" (видавництво "Фоліо").

Результати головної книжкової премії – BookForum Best Book Award оголосили 20 вересня у Львівській національній філармонії.  Загалом на конкурс було подано 508 видань від 103 видавництв, а журі засідало у трьох містах: Києві, Харкові та Львові.

Читайте також:

У Києві відкрили виставку до 100-річчя Державного герба України

Галерея: Наш Герб. 1000 років історії

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.