ЮНЕСКО визнало твори Джорджа Орвелла світовим культурним надбанням

ЮНЕСКО включило особистий архів англійського письменника Джорджа Орвелла в список документальної спадщини "Пам'ять світу".

Як повідомляє УІНАН із посиланням на The Guardian, особистий архів включає щоденники письменника, його журналістські та письменницькі записи.

У цих записах, у тому числі, вперше з'явилася відома фраза з антиутопії "1984": "Війна — це мир, свобода — це рабство, незнання — це сила".

ЮНЕСКО визнало, що роботи Орвелла вплинули на розвиток людини і зараз також мають значний вплив на читачів.

Син Орвелла річард Блер сказав, що пишається не тільки цим досягненням, а й також тими людьми, які доклали великих зусиль для визнання спадщини Орвелла.  

Архів Джорджа Орвелла зберігається в Університетському коледжі Лондона з 1960 року. Сам письменник зберігав дуже мало особистих документів, а рукописів  ще менше. Відповідно, його архів займає лише три погінні метри у сховищі.

ДОВІДКА:

Джордж Орвелл (19031950) британський журналіст і письменник. Справжнє ім'я Ерік Артур Блер. Найбільше прославився своїми антиутопіями "Колгосп тварин" і "1984", в яких зобразив комуністичний тоталітарний режим.

Читайте також:

Роман Орвелла "1984" ввійшов у десятку найпродаваніших книг 2015 року в Росії

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.