АНОНС: До Дня захисника України в Києві відбудеться фестиваль "Історія.ua"

Чи може бути історія цікавою? Без зайвого академізму й дидактики, а з гострими дискусіями, спілкуванням із неординарними особистостями, цікавими іграми та відкриттям невідомих фактів, персоналій та історичних паралелей?

Саме такий метод популяризації нашого минулого, особливо серед молоді, обрав Український інститут національної пам’яті, який минулого року започаткував фестиваль "Історія:UA" під гаслом "Історія без брому і нафталіну".

Черговий фестиваль "Історія:UA", приурочений до Дня захисника України, відбудеться 13 жовтня в Києві в парку Тараса Шевченка та Червоному корпусі Національного університету імені Тараса Шевченка. Гасло фестивалю – "Робимо історію популярною".

 

Український інститут національної пам’яті в рамках Фестивалю "Історія.UA" презентуватиме арт-плакати "Військова еліта Української революції 1917-21 рр", дитячу настільну гру "УПА – відповідь нескореного народу", книгу "Усна історія українсько-російської війни", а також проект "Відеоісторія" (теми "Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр." та "За що боролася Українська повстанська армія") та світлове шоу "Історія українського війська". 

У рамках фестивалю заплановані історичні дискусії, лекції з військової історії, виставки УІНП "УПА – відповідь нескореного народу" та "Воїни. Історія українського війська". Також у парку Шевченка будуть розгорнуті книжкові виставки та виставка зброї, функціонуватиме дитячий майданчик та кілька тематичних фотозон, працюватиме військова пошта. 

Після настільної гри "Українська революція" Інститут національної пам'яті анонсує гру "УПА – відповідь нескореного народу"

Завершиться фестиваль великим гала-концертом за участю відомих українських гуртів. Також на фестивальній сцені виступлять учасники проекту "Пісні війни", де відомі артисти заспівають у дуеті з учасниками бойових дій.  

Кульмінацією фестивалю стане світлове шоу "Історія українського війська", яке представить у динаміці еволюцію українського воїнства від часів князя Святослава до сьогодення. 

З питань інформаційного партнерства на фестивалі звертатися за телефоном: (044) 290-80-17.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.