Археологи знайшли у кургані скіфський одяг та прикраси

У місті Гайсин Вінницької області археологи знайшли у кургані Кладова могила стародавні прикраси та елементи одягу.

Про це повідомляє видання "Корреспондент"  з посиланням на прес-службу НДЦ Рятівної археологічної служби.

Розкопки кургану. Фото: ras.gov.ua

 

Об'єкт не раз розкопували і грабували "чорні археологи", але Рятівна археологічна служба Інституту археології НАН України виявила невідомі до цього частини стародавнього могильника.

Знайшли стародавні прикраси та елементи одягу – бронзову підвіску, ворворку і два фрагменти кам'яних сокир піздньобронзової доби.

Під час робіт, які проводилися під керівництвом наукового співробітника Інституту археології НАН України Богдана Сала, були встановлені межі і розміри курганного насипу, а також проведена детальна аеро- і топографічна зйомка пам'ятки і її прилеглої території.

Нагадуємо, що на тій же ж Вінничині нещодавно знайшли розмальований жіночий скелет віком 4,5 тис. років.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.