У Львові на будівництво пам'ятника героям ЗУНР витратять 5,6 мільйонів гривень

Відповідний тендер щодо спорудження пам’ятника у Львові опубліковано в системі Prozorro. Згідно із тендерною документацією будівництво пам’ятника героям ЗУНР та УГА повинні завершити до 25 жовтня 2018 року.

Про це повідомляє видання "Форпост" з посиланням на ІА "Вежа".

 Проект пам'ятника

Проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА був обраний на засідання журі конкурсу на кращу ідею 24 травня 2018 року.

Серед чотирьох пропозицій члени журі підтримали проект авторського колективу до складу якого входять: художник Любомир Медвідь, скульптор Василь Ярич та архітектори Володимир Лаврін та Анна Андрєєва.

"Проект пам’ятника – зображення двох сил, які визріли у період ЗУНР – політичної і військової. Також присутній український герб, який зображений у вигляді полум’я", – зазначено у повідомлені прес-служби ЛОДА.

Аукціон з обрання підрядника для будівництва пам’ятника відбудеться 4 вересня 2018 року.

Нагадуємо, що у Львові також з'явиться скульптурна композиція українським бійцям Листопадового Чину.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.