АНОНС: Фестиваль з нагоди відзначення 90-ліття Левка Лук’яненка. ПРОГРАМА

24 серпня у селі Хотів на Київщині відбудеться патріотичний фестиваль до 90-ліття з дня народження Левка Лук'яненка, Героя України, борця за незалежність України, одного з авторів «Акта проголошення незалежності України».

Про це йдеться на сторінці фестивалю у Facebook.

 

Останні 30 років пан Левко з родиною прожив у Хотові, зустрічався з громадою, брав участь у сільських святах, читав лекції про минуле, говорив із молоддю про майбутнє України.

Як відзначають організатори: "заходи, що відбудуться в рамках відзначення 90-ліття, мають на меті вшанувати та зберегти пам'ять про незламну особистість та передати вогонь його любові до України молодому поколінню, щоб мати сили за настановами пана Левка далі твердо йти шляхом, протореним нашими предками, поки не переможемо".

У програмі фестивалю заплановані освітні, вишкільні, спортивні та мистецькі заходи.

Програма

10:00 – відвідування могили Левка Лук'яненка на Байковому кладовищі;

16:00 – 20:00 – Храм Св.Миколи, Хотівський стадіон:

Молебень за Свободу України та вшанування героїв і борців за свободу України різних історичних епох;

Вшанування Левка Лук'яненка біля дуба, висадженого в його пам'ять у с.Хотів;

Інтерактивний простір "Символи моєї свободи";

Інтерактивні локації "Жива історія" (Військово-історичні та клуби реконструкторів);

Військово-спортивна гра лазертаг;

Презентація української патріотичної літератури;

Історичний велоквест "Шлях українського державотворення".

18:00всесвітня синхронна молитва "Боже, Великий Єдиний"

20:00 – театралізоване дійство про життєвий шлях Левка Лук'яненка, концерт гурту "Хорея Козацька".

Організатори: Хотівська сільська рада.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.