2 тисячі жителів польського курорту евакуювали через знайдені в морі бомби часів Другої світової

На польському курорті Колобжег Західнопоморського воєводства на дні Балтійського моря знайшли снаряди часів Другої світової війни.

Поки сапери розміновували боєприпаси, влада евакуювала біля 2 тис. осіб, повідомляє Польське радіо.

"Ми витягли з води вже всі об’єкти. У підсумку це були три авіаційні бомби і два об’єкти невідомого походження, котрі, врешті-решт, не виявилися авіаційними бомбами. Це був бетонно-цегляний якір із металевими елементами та розчавлена покришка з брухтом, просто кажучи", — сказав Яцек Квятковський, речник 8-ї флотилії берегової охорони в м. Свіноуйсьце.

Небезпечний вантаж 13 серпня вирушив на полігон, де його здетонували, а місцевим мешканцям дозволили повернутися до своїх домівок.

Як повідомлялося, в акваторії Чорного моря знайшли археологічні цінності, зокрема, й великий фрагмент Хіосської пухлогорлої амфори V століття до нашої ери.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.