In memoriam. Помер "батько" Чебурашки

Культовий дитячий письменник Едуард Успенський помер увечері 14 серпня у своєму будинку в Новій Москві в Росії.

В останні два тижні письменник не вставав з ліжка, повідомляє УІНАН. Едуарду Успенському було 80 років.

За даними телеграм-каналу Mash, Успенський помер увечері 14 серпня у своєму будинку в Новій Москві. Інформацію про смерть відомого письменника виданню m24.ru підтвердила його дружина.

 

Mash пише, що письменник нещодавно повернувся до Росії після лікування в Німеччині. Невдовзі йому стало гірше, останні два тижні він не вставав з ліжка.

Едуард Успенський народився у 1937 році. Він отримав популярність завдяки дитячим книжкам "Крокодил Гена і його друзі", "Канікули в Простоквашино", "Дядя Федір, пес і кіт", "Колобок іде по сліду". Виступав сценаристом мультфільмів про цих персонажів.

В останні роки Успенський конфліктував із кіностудією "Союзмультфільм", звинувачуючи її в порушенні авторських прав.

У 2010 році Успенський став лауреатом премії імені Корнія Чуковського в номінації "За видатні творчі досягнення у вітчизняній дитячій літературі". Його твори перекладені більш ніж на 25 мов.

У 2014 році письменник назвав 90% росіян ідіотами через схвалення ними анексії Криму.

"Країна розділилася на 10% розумних і 90% ідіотів. Я вважаю, що належу до тих 10 відсотків розумних, тому що вся ця історія з Кримом потворна", — заявив тоді Успенський.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.