АНОНС: У Києві розкажуть про координацію слідчих дій та побудову Музею Майдану

Брифінг, присвячений координуванню слідчих дій ГПУ і процесів меморіалізації та музеєфікації на алеї Героїв Небесної Сотні в Києві.

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Територія майбутнього Музею Революції Гідності

 

27 червня завершився Міжнародний архітектурний конкурс проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності".

Визначено переможців у двох номінаціях: "Меморіал Героїв Небесної Сотні" та "Музей Революції Гідності". Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України №219-р від 28.02.2018 року, замовником на проектування та будівництво цього об’єкта став Національний музей Революції Гідності. Тривають активні підготовчі роботи. Початок будівництва заплановано на жовтень 2018 року.

Водночас Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами вчинення злочинів у центральній частині Києва в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року.

13 липня в Генпрокуратурі відбулася нарада за участі представників Департаменту спецрозслідувань, Українського інституту національної пам’яті, Національного музею Революції Гідності й адвокатів родин Небесної Сотні з метою координації слідчих дій і процесів будівництва меморіально-музейного комплексу. За результатами наради її учасники запрошують представників ЗМІ на брифінг.

Спікери:

Сергій Горбатюк, керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті.

Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Наталія Бойків, заступник Голови ГО "Родина Героїв Небесної Сотні".

Час: 17 липня, вівторок, 10.00

Місце: Український кризовий медіа-центр, вул. Хрещатик, 2, м. Київ

Довідки та акредитація за телефонами: 098 661 18 33 та 063 97 259 84

Нагадуємо, що раніше Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України призупинив спорудження Музею Революції Гідності.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.