АНОНС: У Києві покажуть фільм про «іншу сторону» війни

У День Перемоги відбудеться показ фільму режисера Бернгарда Віккі "Міст".

Про це повідомляє кіноклуб "Evropa".

 

Навряд варто заперечувати те, що історія Другої Світової – це історія написана переможцями, а тому не може бути вільною від ідеологічних упереджень і не дає можливості повноцінно сформувати думки і оцінки щодо цих непростих подій.

Але що ми насправді знаємо про Третій Рейх, про його людей, його солдатів? Про що вони мріяли, чим були сповнені їх серця? Як вони бачили цю війну?

Для багатьох з нас ці питання досі лишаються без відповіді і ми вимушено лишаємось в тенетах упереджень. Саме тому погляд на війну "з іншої сторони" насправді цінний та важливий.

Кінокартина "Міст" німецького режисера Бернхарда Віккі була знята "по живому", з кінця війни минуло лише 14 років (1959). Мабуть саме це забезпечило неймовірну реалістичність фільму, щирість, непідробну емоційність та зворушливість.

"Міст" – це про палаючі серця, віру та жертовність, любов та дружбу.

"Міст" – це про відданість батьківщині, навіть якщо вона не права, навіть якщо керівництво веде країну до пекла. Відданість, коли навколо зневіра і занепад, коли слова про обов’язок звучать вже ледь не сміховинно.

Час: 9 травня, середа, 20:00.

Місце: кіноклуб "E V R O P A", провулок Шевченка 5 (ст.м. Майдан Незалежності), Козацький Дім, 3 поверх.

Вхід вільний

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.